SKI AREÁL LUŽNÁ
mimo provoz
Zobrazit na:

Česká lyžařská střediska si nevedou špatně

Do Česka se blíží zima. Blíží se čas výběru zimní dovolené. Plánujete pobyt v ČR nebo zvolíte raději zahraniční nebo středisko? Stále však platí, že v zahraničí je výrazně dráž. V čem jsou ale česká střediska horší než ty zahraniční?

Mizerně upravený svah a půl století starý vlek - takhle nějak to u nás vypadalo ještě v dobách nedávno minulých. Oproti tomu obrovské komplexy upravených sjezdovek v Rakousku, které se s těmi našimi vůbec nedaly srovnat. Česká střediska jsou ale také rok od roku lepší. Investice jsou opravdu vidět. Jízdné bylo sjezdnoceno, postavili se nové lanovky a přibyly celé artilerie sněžných děl. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Během lyžování ve většině areálů nemůžete příliš počítat s možností kvalitního občerstvení. Bufet sice na většině míst najdete, ale pochutnáte si zde pouze na několika v mikrovlé troubě ohřátých polotovarech. Počítat ale musíte s tím, že Vám u jídla budou mrznout ruce, vyhřívaný přístřešek u bufetu v českých areálech standart není. Přístřešek s vyhříváním příliš mnoho českých bufetů nemá.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, ale konkurovat zahraničním areálům ty naše ještě stále příliš nemohou. Vyjímek se najde bohužel jen běkolik. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Pokud však hledáte dokonalost za rozumné ceny, ani v Alpách nejspíš nenajdete. Největší problémem lyžování v zahraničí je především cena. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Obyčejné pivo zde stojí průměrně 5x víc než u nás. Pokud se tedy rozhodnete do Alp vyrazit, doporučujeme si alespoň pár plechovek vzít s sebou. Cesta je poměrně dlouhá, to dovolenou také trochu prodraží. Jízdu vlastním autem příliš nedoporučujeme.

Výběr českého střediska problém není, informací je všude dost, můžme doporučit např. server ceske-sjezdovky.cz Kam ale jet, když do ČR nechci? Zajímavých lokalit je v zahraničí hodně, ale pokud chcete zůstat v rozumných finančních mezích, zůstanou možnosti pouze dvě. Rakousko a Francie. S ohledem na cenu bychom doporučili spíše Francii. Cena dopravy je ale výrazně vyšší. Rakousko je sice výrazně blíž, ale je dražší. Je tedy ideální volbou především pro kratší dovolenou.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pátek 9.6.
déšť
19°C
14°C
Sobota
10.6.2023
lehké dešťové přeháňky
18°C
15°C
Neděle
11.6.2023
jasno
20°C
11°C
Pondělí
12.6.2023
částečně oblačno
17°C
7°C